Prečo chcú za každú cenu zabiť Kaddáfiho?

Autor: Jozef Kurty | 24.5.2011 o 18:41 | (upravené 25.5.2011 o 22:46) Karma článku: 15,88 | Prečítané:  7651x

Už niekoľko krát bolo NATO neúspešné pri pokusoch zabiť Kaddáfiho. Niekoľko vládnych budov bolo úmyselne ostreľovaných dúfajúc, že ten hnusný a podlý diktátor konečne umrie. Bohužiaľ už zomreli jeho deti, vnúčatá, len on nie. NATO sa však nevzdáva. Prečo ho vlastne chcú zabiť?

Mierumilovní bojovníci za demokraciu a špinavý diktátor KaddáfiMierumilovní bojovníci za demokraciu a špinavý diktátor Kaddáfi

 

Lebo je to špinavý diktátor ktorý zabíja a masakruje obyvateľov. Len akosi nechápem prečo na to prišli až teraz. Keď sa s Kaddáfim stretávali, rokovali a podpisovali kontrakty o dodávkach ropy tak bol dobrý? Teraz zrazu prišli na to, že je to diktátor? To im trvalo vyše 40 rokov kým na to prišli? Každý normálne a triezvo zmýšľajúci človek vie, že v Líbyi ide v prvom rade o ropu a biznis a nie o mierovú „demokratickú“ misiu. Nech konečne prestanú zavádzať a klamať laickú verejnosť.

Západný svet a Európa je v ekonomickom srabe. Samotné USA je jedným z najzadlženejších štátov sveta. Dlh tvorí viac než 14 biliónov dolárov. EÚ a USA dlžia Líbyi niekoľko stoviek miliárd za dodávky ropy. To mi príde ako dobrý dôvod na napadnutie Líbye. Nenahovárajme si, že USA je také láskyplné a ide do Líbye zachraňovať nebodaj demokraciu. Tú treba zachraňovať na iných miestach. Napr. Sudán, Zimbabwe, Rwanda, Kongo... Tam zmasakrujú vládne jednotky denne stovky detí a žien. Len neviem čo by získali z nastolenia „demokracie“ v týchto krajinách. Iba ak banány a o tie im asi nejde. USA vedie najviac vojen, a to všetko v krajinách kde je prítomná nejaká forma zisku. Okrem toho v čele tejto krajiny stojí človek, ktorý získal Nobelovu cenu za mier. To je výsmech celej spoločnosti a mieru.

Zámienkou na napadnutie Líbye bolo vraj údajne masakrovanie civilistov Kaddáfim. V dvoch mestách s vyše 400 000 obyvateľmi prebiehali boje s povstalcami, pričom zranených bolo niekoľko stoviek, z nich asi 3% tvorili ženy. Ak by Kaddáfi úmyselne masakroval civilistov, tak by žien muselo byť minimálne polovica. Kaddáfi sa sústreďuje výlučne na rebelov. Nikdy sa nevyhrážal civilným obyvateľom ako nám hovoria v televízií. Dokonca aj rebelom prisľúbil amnestiu ak sa vzdajú a ponúkol aj únikovú cestu – otvorené hranice s Egyptom, aby zabránil najväčšiemu krviprelievaniu.

Čím sa Kaddáfi previnil? Asi tým, že z Líbyi spravil jeden z najvyspelejších štátov v Afrike. Líbya má zo všetkých krajín najnižší dlh. V krajine sa neplatí nájomné, ani za energie. Školstvo a zdravotníctvo je zadarmo. Pôžičky sú bezúročné a pri neschopnosti splácania ju vyplatí štát. Treba si prečítať Kaddáfiho zelenú knihu: „Dom je základná potreba každého človeka, preto musí byť zabezpečený.“ Každý po dosiahnutí 18. roku života dostane v Líbyi kľúče od bytu. Každý si môže kúpiť auto (počet registrovaných áut v krajine je 2,1/obyvateľa).

Človek, ktorý žil v Líbyi 10 rokov napísal: „Žil som v Líbyi v rôznych mestách a nikdy som nevidel žobráka. Líbyjčania nechodia pracovať do „bieleho sveta“ lebo to nepotrebujú. Nikomu nevezmú auto, byt, len preto, že nedokáže splácať hypotéku ako v „demokratických“ krajinách, ktoré vtrhli do Líbye. Otvorene je mi ľúto Líbyjského národa, lebo sa má pretvoriť na nájomnú pracovnú silu, ktorá bude pracovať za pár dolárov za hodinu. O doterajších výhodách sa im bude len snívať.“

Čím sa teda Kaddáfi previnil? Asi tým, že dal aj nemalé peniaze na rozvoj Africkej Únie a chcel pomôcť aj zaostalým krajinám Afriky. Vytvoril si tak nepriateľov – „arabskí nacionalisti“, ktorí nenávidia juh Afriky a černochov. Nelson Mandela nazval Muammara Kaddáfiho jedným z najväčších bojovníkov za slobodu 20. storočia s tým, že Juhoafričania môžu za kolaps apartheidu v mnohom vďačiť práve Kaddáfimu a Líbyi.

Dôležitý je aj pomer medzi povstalcami a Kaddáfiho zástancami. Môžete vidieť zopár „rebelov“ v uliciach, ktorí nadrogovaní a opití robia bodrel. Týchto nám v TV ukážu a vytvoria dojem, že celá krajina sa búri. Neukážu nám však druhú stranu, a to Kaddáfiho prívržencov. Podľa najnovšej správy, NATO priznáva, že Kaddáfi má k dispozícií ešte 800 000 vojakov. Počet všetkých obyvateľov v Líbyi je 6,5 mil. a Kaddáfi má 800 000 vojakov, ktorí sú ochotní za neho položiť život. Prečo asi? Lebo je špinavý a zlý diktátor? Ukážte mi jeden moslimský štát, kde je „demokracia“ v pravom slova zmysle.

Tisíce Indov, Egypťanov, Číňanov, Turkov, Európanov, Kórejcov a ďalších utekajú z Líbye. Západné médiá tvrdia, že nezamestnanosť samotných Líbyjčanov presahuje 30%. Ak je to pravda, prečo tam pracovalo toľko cudzincov? Kto im pomáhal stavať tú najväčšiu umelú rieku cez púšť?

Nechcem nikomu vnucovať môj pohľad na vec, no treba si konečne utvoriť aj vlastný názor a rozmýšľať. 80% ľudí na Slovensku nemá vlastný názor. Zaujíma ich Šeherezáda, Superstar, čo mala oblečené Puškárová, svadba princa Williama...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Nové pravidlá zásadne ovplyvnia ľudí. Dlžníkov aj exekútorov

Sociálna poisťovňa môže siahnuť na účet dlžníka aj bez exekútora, bezvýsledne exekúcie sa musia zastaviť.

KOMENTÁRE

Fico radí socialistom ako byť populárnejší

Toto má byť lekcia z postkomunistickej Európy?


Už ste čítali?