Prečo chcú za každú cenu zabiť Kaddáfiho?

Autor: Jozef Kurty | 24.5.2011 o 18:41 | (upravené 25.5.2011 o 22:46) Karma článku: 15,88 | Prečítané:  7699x

Už niekoľko krát bolo NATO neúspešné pri pokusoch zabiť Kaddáfiho. Niekoľko vládnych budov bolo úmyselne ostreľovaných dúfajúc, že ten hnusný a podlý diktátor konečne umrie. Bohužiaľ už zomreli jeho deti, vnúčatá, len on nie. NATO sa však nevzdáva. Prečo ho vlastne chcú zabiť?

Mierumilovní bojovníci za demokraciu a špinavý diktátor KaddáfiMierumilovní bojovníci za demokraciu a špinavý diktátor Kaddáfi

 

Lebo je to špinavý diktátor ktorý zabíja a masakruje obyvateľov. Len akosi nechápem prečo na to prišli až teraz. Keď sa s Kaddáfim stretávali, rokovali a podpisovali kontrakty o dodávkach ropy tak bol dobrý? Teraz zrazu prišli na to, že je to diktátor? To im trvalo vyše 40 rokov kým na to prišli? Každý normálne a triezvo zmýšľajúci človek vie, že v Líbyi ide v prvom rade o ropu a biznis a nie o mierovú „demokratickú“ misiu. Nech konečne prestanú zavádzať a klamať laickú verejnosť.

Západný svet a Európa je v ekonomickom srabe. Samotné USA je jedným z najzadlženejších štátov sveta. Dlh tvorí viac než 14 biliónov dolárov. EÚ a USA dlžia Líbyi niekoľko stoviek miliárd za dodávky ropy. To mi príde ako dobrý dôvod na napadnutie Líbye. Nenahovárajme si, že USA je také láskyplné a ide do Líbye zachraňovať nebodaj demokraciu. Tú treba zachraňovať na iných miestach. Napr. Sudán, Zimbabwe, Rwanda, Kongo... Tam zmasakrujú vládne jednotky denne stovky detí a žien. Len neviem čo by získali z nastolenia „demokracie“ v týchto krajinách. Iba ak banány a o tie im asi nejde. USA vedie najviac vojen, a to všetko v krajinách kde je prítomná nejaká forma zisku. Okrem toho v čele tejto krajiny stojí človek, ktorý získal Nobelovu cenu za mier. To je výsmech celej spoločnosti a mieru.

Zámienkou na napadnutie Líbye bolo vraj údajne masakrovanie civilistov Kaddáfim. V dvoch mestách s vyše 400 000 obyvateľmi prebiehali boje s povstalcami, pričom zranených bolo niekoľko stoviek, z nich asi 3% tvorili ženy. Ak by Kaddáfi úmyselne masakroval civilistov, tak by žien muselo byť minimálne polovica. Kaddáfi sa sústreďuje výlučne na rebelov. Nikdy sa nevyhrážal civilným obyvateľom ako nám hovoria v televízií. Dokonca aj rebelom prisľúbil amnestiu ak sa vzdajú a ponúkol aj únikovú cestu – otvorené hranice s Egyptom, aby zabránil najväčšiemu krviprelievaniu.

Čím sa Kaddáfi previnil? Asi tým, že z Líbyi spravil jeden z najvyspelejších štátov v Afrike. Líbya má zo všetkých krajín najnižší dlh. V krajine sa neplatí nájomné, ani za energie. Školstvo a zdravotníctvo je zadarmo. Pôžičky sú bezúročné a pri neschopnosti splácania ju vyplatí štát. Treba si prečítať Kaddáfiho zelenú knihu: „Dom je základná potreba každého človeka, preto musí byť zabezpečený.“ Každý po dosiahnutí 18. roku života dostane v Líbyi kľúče od bytu. Každý si môže kúpiť auto (počet registrovaných áut v krajine je 2,1/obyvateľa).

Človek, ktorý žil v Líbyi 10 rokov napísal: „Žil som v Líbyi v rôznych mestách a nikdy som nevidel žobráka. Líbyjčania nechodia pracovať do „bieleho sveta“ lebo to nepotrebujú. Nikomu nevezmú auto, byt, len preto, že nedokáže splácať hypotéku ako v „demokratických“ krajinách, ktoré vtrhli do Líbye. Otvorene je mi ľúto Líbyjského národa, lebo sa má pretvoriť na nájomnú pracovnú silu, ktorá bude pracovať za pár dolárov za hodinu. O doterajších výhodách sa im bude len snívať.“

Čím sa teda Kaddáfi previnil? Asi tým, že dal aj nemalé peniaze na rozvoj Africkej Únie a chcel pomôcť aj zaostalým krajinám Afriky. Vytvoril si tak nepriateľov – „arabskí nacionalisti“, ktorí nenávidia juh Afriky a černochov. Nelson Mandela nazval Muammara Kaddáfiho jedným z najväčších bojovníkov za slobodu 20. storočia s tým, že Juhoafričania môžu za kolaps apartheidu v mnohom vďačiť práve Kaddáfimu a Líbyi.

Dôležitý je aj pomer medzi povstalcami a Kaddáfiho zástancami. Môžete vidieť zopár „rebelov“ v uliciach, ktorí nadrogovaní a opití robia bodrel. Týchto nám v TV ukážu a vytvoria dojem, že celá krajina sa búri. Neukážu nám však druhú stranu, a to Kaddáfiho prívržencov. Podľa najnovšej správy, NATO priznáva, že Kaddáfi má k dispozícií ešte 800 000 vojakov. Počet všetkých obyvateľov v Líbyi je 6,5 mil. a Kaddáfi má 800 000 vojakov, ktorí sú ochotní za neho položiť život. Prečo asi? Lebo je špinavý a zlý diktátor? Ukážte mi jeden moslimský štát, kde je „demokracia“ v pravom slova zmysle.

Tisíce Indov, Egypťanov, Číňanov, Turkov, Európanov, Kórejcov a ďalších utekajú z Líbye. Západné médiá tvrdia, že nezamestnanosť samotných Líbyjčanov presahuje 30%. Ak je to pravda, prečo tam pracovalo toľko cudzincov? Kto im pomáhal stavať tú najväčšiu umelú rieku cez púšť?

Nechcem nikomu vnucovať môj pohľad na vec, no treba si konečne utvoriť aj vlastný názor a rozmýšľať. 80% ľudí na Slovensku nemá vlastný názor. Zaujíma ich Šeherezáda, Superstar, čo mala oblečené Puškárová, svadba princa Williama...

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Nie pre každého budú MS len o futbale.

KOMENTÁRE

Čo je populizmus a prečo ho možno budeme potrebovať

Viete, čo je populizmus?

KOMENTÁRE

Sulík sa vyfarbil, ruské noviny ho vytočili

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?