NATO za dopoludnie zabilo v Tripolise 1300 nevinných ľudí

Autor: Jozef Kurty | 23.8.2011 o 15:39 | (upravené 23.8.2011 o 23:22) Karma článku: 13,08 | Prečítané:  7564x

Boj o Tripolis sa začal. Nie je to boj rebelov, je to boj NATO proti civilnému obyvateľstvu v mene „čierneho zlata“. Tripolis je najväčšie mesto Líbye s počtom obyvateľov 1,07 mil. obyvateľov. Z toho 1 milión obyvateľov vyšlo do ulíc so zelenými vlajkami a bozkajúc portréty toho (podľa NATO) hnusného tyrana Kaddáfiho. Tyran, ktorý z najchudobnejšej krajiny vybudoval najvyspelejší štát v Afrike so sociálnymi istotami. Krajinu, ktorá má najnižší dlh HDP na svete. Krajinu, ktorá nie je zadlžená svetovej banke, ani zahraničným korporáciám. A práve to je ten problém...

 

Aká je cena? Tisíce nevinných detí, žien a civilistov už muselo zomrieť. Zomreli, lebo cena je vysoká. Tou cenou sú najväčšie zásoby ropy v Afrike a 9. najväčšie zásoby ropy na svete. Tou cenou je, že ak nebudú v Líbyi objavené nové ložiská ropy, tak ropa vystačí na ďalších 60 rokov. Mnohé však ešte budú objavené. To je tá cena, pre ktorú vyhasne ešte veľa životov.

Hovorca Kaddáfiho vlády Moussa Ibrahim vyhlásil: Počas doobedia bolo v Tripolise zabitých 1300 nevinných ľudí a 5000 ranených. Nemocnice nedokážu zvládať tento nápor ranených. Život v meste bol doteraz pokojný. NATO však strieľa na všetko čo sa hýbe, aby pomohlo rebelom. Preto vyzývam NATO, aby zastavila rebelov a my zastavíme všetky útoky, len aby nezomierali ďalší nevinní ľudia.

Problém je len v tom, že tí nevinní ľudia sú Kaddáfiho prívrženci. V podstate vyše 90% populácie Líbye je za Kaddáfiho a ľudia v Tripolise sú ochotní položiť za neho aj život. Ide o obyčajných ľudí, civilné obyvateľstvo, ktoré žije v svojich domovoch. NATO sa tak ocitlo v slepej uličke a stojí pred neľahkou otázkou. Bude ochotné kvôli ziskom z ropy pozabíjať stá tisíce nevinných ľudí, ktorí sú ochotní zomrieť za Kaddáfiho? Podľa mňa to bude ešte peklo.

NATO na teraz začalo v Tripolise psychologickú vojnu.

Tá zahŕňa v prvom rade dezinformačnú kampaň. Svetové média informujú každý deň o brilantných pokrokoch v Tripolise. Pravdou je, že sa to vyvíja strašne zle. NATO vypúšťa nad Tripolisom zvukové bomby v snahe vytvorenia paniky a strachu medzi obyvateľstvom. Súčasťou sú aj snajperi, ktorý strieľajú na ľudí v snahe posilniť strach. V oblastiach Fashaluna, Fuka, Zuma, rebeli zajali civilov a zastrašovali ich smrťou, ak sa nepridajú na ich stranu.

Ako sa to všetko skončí? Netuším. Treba však na rovinu povedať, že NATO vedome zabíja nevinných ľudí, len za účelom ziskov a ropy, ktoré kryje tzv. vyššími záujmami nastolenia „demokracie“ v krajine. Je to odporný a podlý teroristický čin! Samozrejme, že im nejde o demokraciu, alebo ju nastolili v Iraku? Len pre zaujímavosť v prieskume verejnej mienky v Bagdade v roku 2003 na otázku: Prečo USA napadlo Irak, 1% Iračanov odpovedalo, že tam chce nastoliť demokraciu, 5% odpovedalo, že kvôli pomoci Iračanov a zvyšných 94%, že im išlo o prírodné zdroje. Takto to videli obyvatelia Iraku! Nie nejakí nezávislí pozorovatelia boh vie od kadiaľ, ale ľudia, ktorí boli a sú v bezprostrednej blízkosti toho všetkého.

Dokonca aj samotný portál SME uviedol správu: Bývalý chorvátsky prezident Stipe Mesič, ktorý má blízke vzťahy s Muammarom Kaddáfim, v utorok uviedol, že líbyjský líder je pripravený odísť z politického života, ak NATO zastaví letecké útoky.

Prečo potom preboha NATO nezastaví to vraždenie? To bola rečnícka otázka, lebo každý aspoň trochu kriticky zmýšľajúci človek, na to musí vedieť odpoveď. A ja verím, že takých ľudí bude postupne čoraz viac. Držím palce Líbyjskému národu a kiež by nemusel už nijaký nevinný život nezmyselne vyhasnúť. Ale zrejme ich bude ešte mnoho.

Snáď by som len ešte dodal, že ak chce USA zachráňovať demokraciu, nech ide do Somálska, Etiópie a Tanzánie kde je najväčší hladomor. Tisíce detí tam zomierajú každý deň, lebo rebeli ovládajú povstalecké územia a bránia dodávkam humanitárnej pomoci. Nemyslíte, že by bolo prospešnejšie demokraciu zachrániť tam?

Musím nakoniec svoj článok aktualizivať o jeden zaujímavý postreh, ktorý sa vyskytol v diskusií. V podstate v Líbyií proti sebe bojujú Kaddáfiho zástancovia (ktorých je väčšina) a rebeli, ktorých podporuje NATO. Kaddáfi nie je žiadne neviniatko v podstate drží sa moci ako kliešť. Je to extrémista, ktorý o Európe povedal, že ju ovládne Islam. (Kvôli demografií a vysokej islamskej emigrácií). To bol v podstate aj hlavný motív Breivikovho činu v Nórsku. V konečnom dôsledku na to doplatia ako vždy nevinní ľudia. NATO pre svoju chamtivosť sa nezachovalo o nič lepšie ako obyčajní teroristi. A teda podľa mňa je v konečnom dôsledku omnoho horšie ako Kaddáfi.

Na koniec uvádzam kruté video od francúzskeho reportéra z Líbye. Video obsahuje aj fotografie mŕtvych detí, je len pre silnejšie povahy. Titulky sú anglické. (CC)

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Čo si o autokamerách myslí polícia a môže ísť video na Facebook?

Autokamery snímajú aj poznávacie značky a tváre ľudí, s videami preto treba narábať opatrne.

DOMOV

Smer opúšťajú nitrianski členovia, nepáčia sa im miestne kšefty

Predseda miestneho klubu je nespokojný.


Už ste čítali?