Bitka o Sýriu: Pohľad z druhej strany

Autor: Jozef Kurty | 27.8.2013 o 11:45 | (upravené 27.8.2013 o 12:04) Karma článku: 6,28 | Prečítané:  768x

V posledných dňoch sa v médiách hovorí o Sýrií a o možnosti zahraničnej intervencie. Média sú plné propagandy ako v prípade Líbye a iných štátov. Kto sú vlastne povstalci, resp. sýrska opozícia? Za čo bojujú? V našich TV ukazujú pohľad len z jednej strany.

 

V prvom rade: Kto sú rebeli? Nie sú to žiadni osloboditelia, ale poväčšine obyčajní vyvrheli spoločnosti, islamskí radikáli, platení žoldnieri, teroristi z rôznych frakcií (vrátane Al Kájdy). Nie sú jednotní ani národnostne (Lýbijci, Turci, Jordánci...) ani organizačne. V skutočnosti ide o rôzne frakcie na rôznych územiach, ktoré bojujú za rôzne veci. Výsledkom je len jedno: Smrť, chaos nevinných ľudí. Podľa poučky OSN týchto rebelov môžeme označiť za teroristov.

Horšie na tom je to, že týchto teroristov podporuje jednak USA a EÚ, čo je v rozpore s medzinárodným právom aj v rozpore s Bushovými doktrínami. Podľa EÚ je terorizmus definovaný ako: „úmyselný čin s cieľom destabilizovať alebo zničiť základné politické, ústavné, hospodárske a sociálne štruktúry“ (čo je presne to, čoho sa dopúšťajú rebeli). Podľa II. Bushovej doktríny má USA právo zasiahnuť do krajín, ktoré poskytujú teroristom útočisko. Paradoxne tak USA aj EÚ stojí na strane teroristov a paradoxne podľa tejto doktríny by mala USA zasiahnuť PROTI sýrskej opozícií.

Inými slovami USA aj EÚ v Sýrií podporuje teroristov samotných. Ide o obchodníkov so zbraňami a iné fragmenty, ktorým konflikt vyhovuje. Samozrejme zasa sa všetko naoko kryje za šľachetné ciele „demokracie“. O tom, že tu ide o všetko iné, len nie o demokraciu sa možno pozrieť na históriu:

Druhá vec je funkcia OSN. V prípade napadnutia Sýrie by jednoznačne USA porušilo chartu OSN, no táto inštitúcia je úplne nanič. Veď vojnami v Iraku USA porušilo nielen chartu OSN, ale aj ženevské konvencie a dopustila sa rovnakých zločinov, za aké boli v Norimbergu nacisti odsúdení na povraz. Naopak OSN úplne zlyhala na genocídu vo Rwande a doslova celý svet sa pozeral na zmasakrovanie milióna nevinných obyvateľov. To vedie k otázke, načo nám je taká inštitúcia, ktorú nik nerešpektuje?

Zaujímavý je aj tento film priamo z fronty od ruskej redakcie. Tam sú zodpovedané všetky otázky ohľadom rebelov a čoho sa dopustili.

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

BBC ukázalo ruských chuligánov. Jediným pravidlom je nezabiť

Nie pre každého budú MS len o futbale.

KOMENTÁRE

Čo je populizmus a prečo ho možno budeme potrebovať

Viete, čo je populizmus?

KOMENTÁRE

Sulík sa vyfarbil, ruské noviny ho vytočili

Ruské médiá opisujú údajnú petíciu za vystúpenie Slovenska z EÚ.


Už ste čítali?